قوانین و مقررات

قوانین عمومی

این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون رعایت حقوق مصرف کننده و تجارت الکترونیک است. هر گونه تغییر و تحول در قوانین در این صفحه دیده خواهد شد. کاربر موظف است، قوانین و مقررات را رعایت نماید و استفاده از سایت نیز به منزله قبول قوانین و مقررات سایت است.

ارتباطات الکترونیکی

سفارشات شما از طریق ارتباطات اینترنتی در بهتر بخر ثبت خواهد شد. در صورتی که درخواست شما با رعایت اصول و رویه‌ها باشد، شما موافقت می‌کنید که بهتر بخر به صورت الکترونیکی یعنی: پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و یا سایر سرویس‌های الکترونیکی به درخواست شما پاسخ دهد. در صورت لزوم از تماس تلفنی نیز استفاده خواهد شد.

مشتری باید آدرس، آدرس ایمیل و شماره تلفن‌هایی درست را در پروفایل خود ثبت کند. تمام مکاتبات و پاسخ‌های وب سایت بهتر بخر از طریق آن‌ها صورت می‌گیرد.

مشتریان در هنگام ثبت سفارش باید سعی کنند اطلاعات خود را با دقت و به درستی در سایت وارد کنند. درغیر اینصورت، مسئولیت بروز هرگونه مشکل، ضرر و زیان احتمالی بر عهده مشتری است.

بهتر بخر گاهی اوقات برای آگاه کردن مشتریان از رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها برای اعضای وب‌سایت، ایمیل یا پیامک ارسال کند.

نظرات کاربران

وب سایت بهتر بخر با هدف اشتراک‌گذاری تجربه خرید سایر کاربران، بخش نظرات را ایجاد کرده است. اگر نظر سایر کاربران برای شما مهم است، می توانید نظرات و سوالات خود را در بخش نظرات هر محصول مطرح کنید تا هم کاربران و هم کارشناسان بهتر بخر به شما پاسخ بدهند.

  1. در این زمینه کاربران موظف هستند از درج هرگونه مطالب مغایر با اصول قانونی و اخلاقی، افترا آمیز، تهدید کننده حریم خصوصی افراد یا حقوق مالکیت معنوی و هرگونه مطالب ناشایست دیگر جداً خودداری نمایند، در غیراینصورت کلیه مسئولیت و عواقب قانونی آن بر عهده ایشان می‌باشد.
  2. سایت در نشر یا عدم نشر نظرات کاربران دارای اختیارات کامل است.
  3. در صورتیکه کاربری نسبت به رعایت قوانین و ضوابط فروشگاه در درج نظرات توجه کافی نداشته باشد، فروشگاه مجاز است دسترسی کاربر به سایت را قطع کند و در صورت لزوم وی را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

اختیارات فروشگاه و وب سایت بهتر بخر

فروشگاه بهتر بخر اختیار هرگونه تغییر در سایت و تمامی محتواهای موجود در سایت، قوانین و مقررات، نحوه ارائه خدمات و… را دارد. همچنین فروشگاه این اختیار را دارد تا در هر زمانی نسبت به قطع دائم یا موقت دسترسی کاربران اقدام کند.

ثبت، پردازش، ارسال و استعلام سفارش

کاربر یا مشتری موظف است قبل از هرگونه ثبت سفارش تمامی قوانین وب سایت را مطالعه کند. زیرا ثبت هرگونه سفارش به منزله پذیرفتن تمامی قوانین و مقررات است.

کاربران برای خرید از سایت باید دارای سن قانونی (18 سال تمام) بوده یا از طریق والدین یا قیم قانونی خود اقدام به خرید از سایت نماید.

روزهای کاری بهتر بخر، روزهای شنبه تا پنج شنبه است.  تعطیلات عمومی، روز کاری به شمار میاید(غیر از جمعه). همه‌ی سفارش‌های ثبت شده در طول روز پردازش می‌شوند. در صورت برخورد با تعطیلات عمومی، اولین روز پس از تعطیلات، سفارشات ارسال می‌شوند. در هر ساعت و زمانی، اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید، می توانید با ما در تماس باشید.

روش های ارسال سفارش

روش های ارسال سفارش در بهتر بخر به شرح زیر است.

  • ارسال با پست پیشتاز
  • ارسال با پست سفارشی
  • ارسال با تیپاکس
  • حمل و نقل رایگان

روش های پرداخت بهتر بخر

در بیشتر محصولات موجود در فروشگاه بهتر بخر ، مشتری موظف است کل مبلغ فاکتور را در هنگام خرید اینترنتی پرداخت کند تا سفارش وارد مرحله آماده سازی و ارسال شود.

مدت زمان تحویل سفارش

کلیه سفارشات ثبت شده در حداقل 1 روز و حداکثر 3 روز پردازش شده و تحویل شرکت حمل و نقد داده خواهد شد. مدت زمانی که سفارش به دست شما خواهد رسید، به نوع شرکت حمل و نقل، فاصله مکانی شما و مواردی از این قبیل بستگی دارد. اما به طور کلی همه سفارشات در حداقل 2 روز و حداکثر 7 روز به دست مشتری خواهد رسید. اگر تحویل سفارش بیشتر از 7 روز طول بکشد، باید با بخش پشتیبانی فروشگاه در تماس باشید تا مشکلات احتمالی برطرف شود.

بر اساس دستورالعمل پلیس فتا، در هنگام تحویل سفارشاتی که پرداخت آن‌ها آنلاین بوده است، ارائه کارت ملی مطابق با نام فرد سفارش دهنده، اجباری است. اگر مشتری بخواهد فروشگاه کالا را تحویل فرد دیگری بدهد، باید از طریق تماس با فروشگاه، موضوع و مشخصات فرد دریافت کننده را اعلام نماید. درغیر اینصورت فروشگاه کالا را تحویل نداده و در این موارد هزینه ارسال مجدد برعهده مشتری خواهد بود.

امکان خطا در قیمت های سایت

حتی در کنترل شده ترین شرایط هم امکان خطاهای انسانی یا نقص سیستمی وجود دارد. باتوجه به ورود اطلاعات و قیمت ها به سایت توسط کارشناسان و اپراتور های انسانی، امکان دارد قیمت محصولی اشتباه وارد شده باشد. در صورتی که قیمت یک کالا بیش از 10% با قیمت موجود در بازار متفاوت باشد، احتمال خطا وجود دارد. فروشگاه بهتر بخر هیچ گونه مسئولیتی در قبال فروش کالا با قیمت اشتباه ندارد.

در حالتی که مشتری کالایی را خریداری کرده باشد که قیمت آن اشتباه وارد شده باشد، اگر مشتری کالا را از بسته بندی خارج نکرده باشد باید یا آن را به فروشگاه عودت دهد یا مابه التفاوت وجه را به حساب فروشگاه واریز نماید. در صورتی که کالا از بسته بندی خارج شده باشد، مشتری موظف است مابه التفاوت وجه را به حساب فروشگاه واریز نماید. مشتری با قبول قوانین سایت حق هرگونه اعتراض در این مورد را از خود سلب می‌نماید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *